Уапсен e маж кој допирал радовишанка со здравствени проблеми

Од:

На 18.8.2022 во 19.40 часот во Полициската станица Радовиш бил лишен од слобода Е.У.(33) од Радовиш, постапувајќи по пријава според која околу 18.45 часот во Радовиш, тој во нејзиниот дом допирал по телото 56-годишна радовишанка со здравствени проблеми, соопштија од МВР.

По целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок, дополнуваат надлежните власти.

Би можело да ве интересира

Поранешен соработник на Дарко Шариќ „падна“ во Загреб, се криел 16 години

Горан Наумовски

Тешко повреден пешак во Радовиш

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

Крадец од Скопје е уапсен на улица во Велес

Радовишанец праќал заканувачки пораки до поранешна сопруга и нивната малолетна ќерка

Уапсен гостиварец за издржување на затворска казна