Сообраќајна незгода го пренасочи сообраќајот на патот Струмица-Радовиш

Од:

Сообраќајна незгода меѓу два автомобили во која е причинета само материјална штета е причината за пренасочување на сообраќајот на патниот правец Струмица-Радовиш.

dobivaj vesti na viber

Портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова за МИА информираше дека незгодата се случила кај местото Градошорска крстосница и во неа учествувале два автомобили.

Заради увидот на полицијата сообраќајот од 17:40 часот се пренасочуваше, а по извршениот увид, кој заврши пред малку, сообраќајот се одвива нормално.

Би можело да ве интересира

Патнички воз удрил во автомобил кај Прилеп

Ана Ололовска

Протест за прегазениот битолчанец: „Срамна казна на убиецот на мојот брат“

Ана Ололовска

Прегазен малолетник во Прилеп, возачот избегал

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Охрид

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Во тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад повредени се две жени и две деца од Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повредени двајца пешаци од Беровско, откако во нив удрил автомобил

Ана Ололовска