Радовишанец паднал од мотор и се повредил

Од:

Полицијата извести дека вчера околу 16 часот било пријавено дека на улицата „Кеј 8 Септември“ во Радовиш, И.П.(45) од Радовиш, управувајќи мотоцикл „хамачи“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Здравствен дом Радовиш. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Радовиш.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден пешак во Радовиш

Уапсен e маж кој допирал радовишанка со здравствени проблеми

Полицијата уапси дилери во Радовиш

Горан Наумовски

Сообраќајна незгода го пренасочи сообраќајот на патот Струмица-Радовиш

А1он

Завршен експресниот пат Штип-Радовиш, втората фаза од Три чешми до Штип пуштена за сообраќај под времен режим

А1он

Ден на жалост во Радовиш по загинувањето на двајцата алпинисти