Тешко повреден пешак во Радовиш

Од:

Вчера во полициската станица во Радовиш е пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ во градот 50-годишниот радовишанец В.М.(50) управувајќи возило „фолксваген пасат“ удрил во пешак М.П.(71) од Радовиш.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Радовиш, а увид на местото извршила екипа на полициската станица Радовиш.

Би можело да ве интересира

Загина 40-годишен маж во сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

Сообраќајка на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Ана Ололовска

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ