pesak

Македонија

Трагедија во Тетово: Возач со „Голф“ прегази шестгодишно девојче на булевар

А1он
Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската
Македонија

Возач кој прегази пешак во тетовско и избега, доби осум дена притвор

А1он
Тетовската полиција соопшти дека 36-годишен жител на селото Пршовце е приведен како осомничен за завчерашната сообраќајна несреќа на патот Тетово-Јажинце во која загина пешак, а
Македонија

Тешко повредено 15-годишно момче удрено од автомобил во Скопје

А1он
На 24.10.2020 во 16,30 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Александар Македонски“, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.В.
Македонија

Пешаци повредени по удар од автомобил во Струга

А1он
Двајца пешаци се поврeдени во Струга при удар од патничко моторно возило „опел вектра“ со струшки регистарски ознаки, соопшти денеска СВР Охрид. Според информацијата, на
Македонија

Автомобил удри во пешак кој се здоби со тешки повреди

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 15 часот било пријавено дека на улицата „Даме Груев“ на паркинг просторот патничко моторно возило „Мазда 3“