motor

Македонија

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

А1он
На 27.10.2022 во 1.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане, мопед со кумановски регистарски ознаки, управуван од
Македонија

Загина 17-годишен мотоциклист од Зрновци

А1он
Загина 17-годишен мотоциклист од село Зрновци во несреќа утрово на регионалниот пат Кочани-Зрновци. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила утринава  во 03.41 часот,
Македонија

Загина 25-годишно момче кое со мотор удри во трактор

Вчера околу 14:30 часот  во МВР било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Јамаха“ со скопски регистерски