motor

Македонија

Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Анита Петровска Рајковиќ
Двајца малолетници се повредени откако со мотор кој едниот малолетник го управувал без дозвола, се излизгале на патот. “На 13.06.2024 во СВР Битола било пријавено
Македонија

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ
Малолетник кој управувал мотор без дозвола удрил во 81 годишен пешак во Битола. „ На 10.6.2024 во 9.18 часот во СВР Битола било пријавено дека
Македонија

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Малолетник управувал мотор на Водњанска во Скопје и удрил во 60 годишна жена пешак. Жената се здобил со тешки телесни повреди. „ На 03.06.2024 во
Македонија

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он
Во текот на вчерашниот ден (02.06.2024) во периодот од 15.00 до 22.00 часот спроведена е акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на прекршоци
Македонија

Повредени малолетник во училишен двор, го удрил мотор

Анита Петровска Рајковиќ
Малолетник е повреден во училишен двор во Валандово кога во кругот на дворот во него удрил мотор управуван исто така од малолетно личе. Момчето се
Македонија

Малолетник со нерегистриран мотор згазил жена пешак во Прилеп – починала на место

Малолетник без дозвола управувал мотор кој не бил ниту регистриран и предизвикал сообраќајна несреќа во Прилеп. Удрил во 68 годишна жена пешак која починала од
Македонија

Тешко повредени возач на мотор и неговиот сопатник по сообраќајка во Гостивар

Возач на мотор и неговиот сопатник се тешко повредени по сообраќајка во Гостивар. „ На 19.05.2024 во 14.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека
Македонија

Повреден малолетник кој возел мотор – во него удрил автомобил

Малолетник кој управувал мотор во Демир Капија се здобил со тешки телесни повреди кога во него удрил автомобил. „ На 14.05.2024 во 11.45 часот во
Македонија

Двајца моторџии излетале од пат, повредена и 23-годишна сопатничка

Анита Петровска Рајковиќ
Две сообраќајни несреќи се случиле вчера во која учествувале моторцикли. Во едниот случај со тешки повреди се здобила 23 годишна сопатничка. На 1.05.2024 во 15