Тешко повредени возач на мотор и неговиот сопатник по сообраќајка во Гостивар

Од:

Возач на мотор и неговиот сопатник се тешко повредени по сообраќајка во Гостивар.

„ На 19.05.2024 во 14.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на улица „137 “ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од М.Н.С.(56) од Гостивар и мотоцикл „бенели“, управуван од Д.С.(37) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот Д.С. и неговиот сопатник Б.Е.(38), констатирани во Ургентен центар во Гостивар.„ Велат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.

Би можело да ве интересира

Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Анита Петровска Рајковиќ

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он