Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Од:

Малолетник кој управувал мотор без дозвола удрил во 81 годишен пешак во Битола.

„ На 10.6.2024 во 9.18 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Добривоје Радосављевиќ“ и ул.„Рузвелтова’’ во Битола, мотоцикл со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Битола, удрил во пешакот Б.Б.(81) од Битола.“ велат од МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Увидот на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетно девојче возело нерегистриран трактор – тешко повредила пешак

Повредени малолетничка и жена – Прегазени пешаци во Скопје и Куманово

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Повредена жена пешак во Скопје – во неа удрил мотор