uciliste

Магазин

Okaidi Back to School: Супер подароци и попусти за среќен почеток!

А1он
Постои ли поубав ден од први септември? Можеби, но тој со себе секогаш носи една поинаква магија каква што нема во ниту еден друг ден.
Регион

Црна Гора предлага учебната година да почне на 5 септември

А1он
Министерството за образование на Црна Гора предлага новата учебна година да започне на 5 септември 2022 година, со првиот работен ден од седмицата. „Верувам дека
Свет

ВИДЕО: Пукање во средно училиште во САД, повеќе луѓе се ранети, меѓу нив и полицаец

А1он
Повеќе луѓе се погодени со огнено оружје во последниот инцидент со пукање во САД, кога непознат напаѓач или напаѓачи отвориле оган во средно училиште во
Македонија

Колеги обезбедувачи во скопско училиште се тепале на 1 април

А1он
Двајца обезбедувачи вработени на обезбедување училиште во скопската населба Автокоманда вчера се пресметувале со тупаници во училиштето, а причина за тепачката, според полицијата било „меѓусебно
Македонија

„Озлогласените“ тоалети во училиштето во Студена Бара ќе бидат заменети

А1он
Училиштето во Студена Бара, Кумановско ќе добие нови тоалети. Ова откако четири компании се пријавиле на јавниот повик на Општина Куманово за реконструкција на тоалетите
Македонија

Родители собираат потписи за настава во училница, Oбразование и Здравство молчат

Маја Илиевска-Пачемска
Родители на деца од основните училишта собираат потписи за настава со физичко присуство, по оставената можност паралелките со мал број ученици да бидат исклучок од
Свет

Во училиште во Џорџија девет позитивни ученици и вработени на Ковид-19

А1он
Коронавирусот е откриен кај деветмина ученици и вработени во средно училиште во американската држава Џорџија, кое е во центарот на вниманието откако на социјалните мрежи се појавија