uciliste

Македонија

По реакција на родители, откажана екскурзија на основци од училиште во Ѓорче Петров

А1он
Откажана екскурзијата за шестоодделенци од основото училиште „Димитар Беровски“ во Ѓорче Петров. Утрово тие требало да патуваат од Скопје за Кратово, па потоа Струмица, но
Македонија

Министерство за здравство: Во училиште ќе може да се запишат единствено деца кои се вакцинирани

А1он
Владата на денешната 135 седница донесе заклучок во било кое училиште да можат да се запишат единствено деца кои се вакцинирани и за тоа имаат
Македонија

Почетокот на изградбата на училиштето во Капиштец зависи само од Владата

А1он
Општина Центар е подготвена за започнување на градбата на новото основно училиште во Капиштец. Согласно законите, сите правни процедури се завршени и веќе е избран