fizicki napad

Македонија

Жител на скопско со нож нападнал полицајци

А1он
Жител на скопското село Страхојадица вчера бил уапсен откако физички нападнал полицајци, користејќи остар предмет, соопшти МВР. „На 18.07.2021 околу 18.40 часот во с.Страхојадица, скопско,
Регион

Скандал во српското собрание-Долен веш и физички напад на радикалите на министерката Зорана Михајловиќ

А1он
Дискусијата за измените на Законот за планирање и изградба во српскиот парламент денес протекна на работ на инцидент и физичка расправија меѓу пратениците на Српската
Видео Македонија

ВИДЕО: Истепана жена при обид нелегално да ја премине границата

А1он
Две жени доцна попладнево побарале помош во болницата во Врање, откако едната пријавила дека била истепана преминувајќи ја границата меѓу Македонија и Србија. Според МВР
Македонија

Малолетник од Шишево нападнат на Партизанска

А1он
Родител од скопското село Шишево, на 7 март во полиција пријавил дека неговиот 17-годишен син бил нападнат на булеверот „Партизански одреди“. Според пријавата на 39-годишниот