skopsko

Магазин

Во новата кампања на Скопско: Симон Трпчески открива што ја прави македонската песна посебна

А1он
Нашиот најпознат пивски бренд, СКОПСКО, и нашиот најафирмиран пијанист, Симон Трпчески со делото „Малешевка“ од албумот „МАКЕДОНИСИМО (композитор Панде Шахов) “, се споија во новата
Спорт

Заедно на уште едно Светско: „скопско“ и РФМ повикуваат да навиваме сложно и сè е можно

А1он
„Навиваме сложно и сѐ е можно“ е главната навивачка порака која СКОПСКО ја испрати за поддршка на нашите ракометари, кои повторно ќе заиграат на Светско,
Економија

СКОПСКО SMOOTH ЈА ЛАНСИРАШЕ Smooth ON – Свежа музика на само клик од тебe

А1он
Пивото што е синоним за младост, бунт, слобода и свежина, ја продолжува својата автентична приказна со лансирањето на музичката платформа Smooth ON. СКОПСКО Smooth ги
Македонија

Уапсен разбојник кој нападнал и ограбил пензионер од Илинден

А1он
„На 19.07.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција е лишен од слобода Н.Д.(45) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека извршил
Македонија

Силувач обљубил малолетно девојче од Петровец, ќерка на негов колега од работа

А1он
Родители од скопското село Петровец пријавиле во полиција дека колега од работа на таткото, пред една година ја силувал нивната малолетна ќерка, а минатиот месец
Македонија

Жител на скопско со нож нападнал полицајци

А1он
Жител на скопското село Страхојадица вчера бил уапсен откако физички нападнал полицајци, користејќи остар предмет, соопшти МВР. „На 18.07.2021 околу 18.40 часот во с.Страхојадица, скопско,
Македонија

Жител на Свиларе со нож ранил колега во фирма од Миладиновци

А1он
Вчеравечер се случил инцидент во фирма во скопското село Миладиновци, каде жител на Свиларе, вработен во компанијата, со остар предмет ранил свој колега, соопшти полицијата.
Македонија

Изгаснат шумскиот пожар кај Буковиќ

А1он
Шумскиот пожар кој вчера наутро избувна на планината над скопското село Буковиќ е изгаснат и целосно ставен под контрола, информираат од терироријалната против пожарна единица
Македонија

Продолжува гаснењето на пожарот над скопските села

А1он
Пожарот кој вчера изби над скопските села Буковиќ, Раовиќ и Ласкарци, синоќа беше делумно ставен под контрола, а за денеска беше најавено негово догаснување. Центарот