Силувач обљубил малолетно девојче од Петровец, ќерка на негов колега од работа

Од:

Родители од скопското село Петровец пријавиле во полиција дека колега од работа на таткото, пред една година ја силувал нивната малолетна ќерка, а минатиот месец се обидел да го повтори делото, соопшти МВР.

„На 19.07.2021 во 10.45 часот во Полициското одделение Петровец, 36-годишна жена од скопско село пријавила дека во текот на јули 2020 А.А., колега на нејзиниот сопруг, извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Како што е пријавено, пред еден месец тој повторно се обидел да изврши обљуба врз малолетничката, но родителите за овие настани дознале отпосле“, се вели во соопштението.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он