razbojnistvo

Македонија

16-годишно дете претепало човек за да го ограби – во притвор е, обвинителство поднесе пријава

А1он
Основното јавно обвинителство Битола поднесе Барање за поведување подготвителна постапка против 16-годишно дете во судир со законот за кое постои сомнение дека сторило кривично дело
Македонија

Тројца полнолетни скопјани и три деца со пиштол вршеле разбојништво во Градскиот парк

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против три лица на возраст од 18-19 години кои се осомничени дека како соизвршители сториле кривично дело – Разбојништво
Македонија

Скопјанец насилно држел девојка од Охрид во викендица во која заедно провалиле

А1он
Триесетгодишен жител на Скопје денеска е уапсен поради сомнение дека противправно задржал девојка од Охрид во викендичка во струшко, во која претходно двајцата заедно провалиле,
Македонија

Уапсен ограбувач на обложувалница во Куманово

А1он
Кумановската полиција ноќеска го уапси Ф.Ј.(38) од Куманово. Тој се сомничи дека на 21.12.2022 во 22.35 часот со закана кон вработени од спортска обложувалница на
Македонија

Полицаец пукал во воздух при апсење на разбојник кој претходно се обидел да украде пари од маркет

А1он
Синоќа на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје, полициска патрола го уапсила Б.К. (33) од Скопје. Тој, велат од МВР е уапсен по пријава според која
Македонија

Притворени разбојници кои ограбиле и истепале кумановец

А1он
Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица од скопско Студеничани за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело
Македонија

Приведен разбојник кој со пиштол ограбил магацин и жена во Чаир

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен разбојник кој заканувајќи се со пиштол, извршил кражба на улицата „Македонско Косовска бригада“ во Скопје. „Денеска
Македонија

Уапсен разбојник кој нападнал и ограбил пензионер од Илинден

А1он
„На 19.07.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција е лишен од слобода Н.Д.(45) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека извршил
Македонија

Разбојник нападнал и ограбил пензионерка од Кавадарци

А1он
Кавадарчанката Б.В, на возраст од 73-години, пријавила во полиција дека била физички нападната и ограбена од едно лице, информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.