Уапсен ограбувач на обложувалница во Куманово

Од:

Кумановската полиција ноќеска го уапси Ф.Ј.(38) од Куманово. Тој се сомничи дека на 21.12.2022 во 22.35 часот со закана кон вработени од спортска обложувалница на улицата „Ѓуро Ѓаковиќ“ одзел пари.

Уапсениот бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Грабежот во обложувалница е во Бутел – со вперено оружје го одзеле прометот

А1он

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Екипите на „Чистота и Зеленило“ го санираат пожарот на кумановската депонија „Краста“

Ана Ололовска

Татко почина во пожар во Куманово, синовите завршиле во болница

Пожарникари од Општина Куманово со возило и опрема заминуваат во Турција

Катерина Павлова-Николовска

Кумановец почина откако со автомобил удрил во паркиран автобус