oblozuvalnica

Македонија

Уапсен ограбувач на обложувалница во Куманово

А1он
Кумановската полиција ноќеска го уапси Ф.Ј.(38) од Куманово. Тој се сомничи дека на 21.12.2022 во 22.35 часот со закана кон вработени од спортска обложувалница на
Македонија

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

А1он
Две непознати лица утрово околу 4:35 часот извршиле грабеж во обложувалница на улица „Младинска“ во Струмица. Според МВР, откако двајцата влегле во обложувалницата со закана
Спорт

Ибрахимовиќ може да биде казнет со 100 милиони евра, имал акции во обложувалница

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се најде во непријатна ситуација, бидејќи компанија во која тој е еден од инвеститорите поседува 10 отсто акции во една
Економија

Новиот закон за игри на среќа ја брише целата индустрија!

А1он
Законското решение кое се предлага би можело да има несогледливи последици врз целата економија, а државната каса би останала без 280 милиони евра кои приредувачите