Ограбена обложувалница во Скопје

Од:

Во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул. „Ќемал Сејфула“ две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Уапсен ограбувач на обложувалница во Куманово

Горан Наумовски

Вооружен грабеж во продавница со Ролекс часовници во Атина

Турски сниматели ограбени на улица под Скопско Кале

Горан Наумовски

Украдени 160 милиони долари од лондонска фирма што тргува со криптовалути

Жена ограбена додека лежела на клиника

А1он

Ограбена обложувалница во Бутел