Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

Од:

Две непознати лица утрово околу 4:35 часот извршиле грабеж во обложувалница на улица „Младинска“ во Струмица.

dobivaj vesti na viber

Според МВР, откако двајцата влегле во обложувалницата со закана со нож кон вработениот одзеле пари, а на излегување и физички го нападнале.

Засега не се знае колку пари однеле разбојниците од обложувалницата, а по пријавувањето на настанот во СВР Струмица се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против тројца полицајци од Струмица

А1он

Кривична пријава за сметководителка од Струмица – си враќала пари за позајмица која никогаш не ја дала

А1он

Костадинов најави исплата на помошта за сопствениците на опожарените дуќани и тезги во Глобал

Ана Ололовска

Сообраќајна незгода го пренасочи сообраќајот на патот Струмица-Радовиш

А1он

Се запали автомобил во движење на патот Струмица – Ново Село, сообраќајот беше во прекин еден час

А1он

Претреси во струмичко, пронајдена дрога, приведени дилери

А1он