kradci

Македонија

Kрадци фатени на дело во трговски центар во Скопје

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се фатени крадци на дело во Скопје. „Денеска (07.12.2021) околу 12.50 часот во трговски центар во Скопје, полициски
Македонија

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

А1он
Две непознати лица утрово околу 4:35 часот извршиле грабеж во обложувалница на улица „Младинска“ во Струмица. Според МВР, откако двајцата влегле во обложувалницата со закана
Македонија

Фатени двајца кочански џепчии – украле паричник од жена, сакале да ѝ го земат и телефонот

А1он
Двајца џепчии од Кочани кои неделава украле паричник од жена од градот, а по само два дена, се обиделе да ѝ го земат и мобилниот
Регион

ВИДЕО: Женска екипа џепчии фатена на дело, краделе паричници и ваделе пари на банкомати

А1он
Полицијата во хрватскиот град Запрешиќ отворила криминална истрага против 46-годишна хрватска државјанка и 25-годишна државјанка на БиХ, кои се осомничени дека заедно со трета членка,
Македонија

Фатена банда крадци малолетници одговорна за 25 кражби во Струмица, Богданци и Гевгелија

А1он
СВР Струмица до ОЈО Струмица поднесе три известувања за шест малолетници (пет од Струмица и еден од с.Просениково, струмичко), поради постоење основи на сомнение дека
Македонија

Обвиненија за тројца крадци кои краделе во викенд куќа и дуќан во ГТЦ

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до скопскиот Основен кривичен суд поднесе обвиненија против три лица кои извршиле кражби во одделни кривично правни настани. Како
Македонија

Обвиненија за џепчии​, краделе од минувачи на улица и обивале автомобили низ Скопје

А1он
Обвиненија за џепчии​ Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвиненија за три лица за сторено кривично дело – Кражба од