kraguevac

Регион

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

А1он
Еден човек загина, а осум лица се повредени во судир на три патнички возила и автобус на патот Крагуевац-Баточина. Според РТС, меѓу осумтемина повредени има