negotino

Македонија

Пожарникарите од Неготино интервенираат по обилниот дожд во градот

А1он
По обилниот дожд во Неготино, на терен интервенираат неготинските пожарникари. Командирот на Територијалната противпожарна единица Иле Илиев изјави дека со пумпи ја црпат надојдената вода
Спорт

ВИДЕО: Во Неготино реконструкција на спортската сала, најавена изградба и на затворен базен

А1он
Директорот на Агенција за млади и спорт Дарко Каевски и градоначалникот на Неготино, Тони Делков извршија увид во градежните активности на спортската сала „Младост“ во
Македонија

Ќе им се суди на две деца од Неготино кои не го почитувале полицискиот час

А1он
Од ОВР Неготино до Основното јавно обвинитeлство Кавадарци денеска биле доставени кривични пријави за 22 лица, од кои 20 полнолетни и две деца, кои што
Македонија

Патронажна служба ќе носи инсулин за пациенти до нивните домови во Неготино

А1он
ЈЗУ Здравствен дом Неготино денеска го известува населението од општините Неготино и Демир Капија, дека во континуитет ќе ги снабдува пациентите со инсулинска терапија до
Македонија

Почна собирањето на 3.200 потписи за референдум против депонија во Неготино

А1он
Почна собирањето 3.200 потписи за референдум против депонија во Неготино. Сашко Тодоров, претседател на Здружението на граѓани „Ековита”, кое ја покрена иницијативата за распишување на
Магазин

Печурки, пилешки прсти, паланчинки и зеленчук се готвеа на соларна енергија на плоштадот во Неготино

А1он
Печурки, пилешки прсти, паланчинки и зеленчук се готвеа на соларна енергија на плоштадот во Неготино. Присутните беа послужени со кафе и чај, исто така подготвени
Македонија

Се откажуваат сите настани по повод „Свети Трифун“

А1он
Општина Неготино ги информира граѓаните дека поради денешниот трагичен настан кој ја потресе цела држава се откажуваат сите планирани настани и активности по повод „Свети
Економија

Тиквешките лозари протестираа поради неплатено грозје од пред неколку години

А1он
Тиквешките лозари денеска протестираа поради неплатено грозје од пред неколку години. Од градскиот плоштад во Кавадарци, тие ги кажаа своите барања, да им се исплати
Македонија

Жител на Неготино починал во сообраќајка откако излетал од коловозот на патот Кадино-Миладиновци

А1он
На стариот пат Кадино – Миладиновци, кај каналот, ноќеска после 1 часот по полноќ, автомобил „Пасат“ управуван од 50-годишен жител на Неготино, излетало од патот