negotino

Македонија

Починато бебе донесено во неготинската болница, телото на обдукција

А1он
Родители однеле починато бебе во неготинската Итна медицинска помош, соопштија денеска од СВР Велес. – Вчера во девет часот во ОВР Неготино, од Итна медицинска
Македонија

Апсења во неколку градови низ Македонија: Предистрага „Синџир“ за дела против јавните финансии

Александар Тодески
Обвинителството за гонење на организиран криминал дало налог да се приведуваат неколкумина во Неготино, Кавадарци, Битола и Охрид, како осомничени во предистражната постапка „Синџир“, под
Македонија

Полицијата со детали за сообраќајката во која загина 77-годишен пензионер од Неготино

А1он
Пензионерот што загина одејќи на протест имал 77 години, СВР Велес попладнево излезе со детали за сообраќајката. – Денеска околу 9.50 часот во СВР Велес
Македонија

Изгасени пожарите кај Неготино и Демир Капија – гасеа и авион на ДЗС и хеликоптер на МВР

А1он
Ставени се под контрола пожарите кај Неготино и Демир Капија , информира директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов. Пожарите ги гаснеле пожарникари од Неготино и Кавадарци,
Македонија

Семејно насилство: Со нож и се заканувал на сопругата и на нејзиниот татко

А1он
МВР извести дека синоќа во 23.25 часот полициски службеници го уапсиле М.П.(37) од Неготино. Сега осомничениот е уапсен бидејќи претходно физички ја нападнал неговата сопруга
Македонија

Сообраќајка во Неготино: Изгуби контрола и со моторциклот удри во куќа

А1он
Полицијата од Неготино извести дека вчра во 19 часот е пријавено дека на крстосница на улиците „Ленинова“ и „Даме Груев“, В.К.(33) од Неготино управувајќи моторцикл
Македонија

Маж од Неготино се закануваше, па се соблече пред вработена во Центар за социјални работи

А1он
Полицијата од Неготино го уапси Л.Ф.(50) затоа што во Центарот за социјални работи во Неготино упатил закани кон една вработена и се соблекол пред неа,
Македонија

ЦУК: Отстранета опасноста oд локално поплавување во Неготинско

А1он
Отстранета е опасноста по мостот на Вардар и од локално поплавување во Неготинско, информираат денеска од Центарот за управување со кризи. – Центарот за управување
Македонија

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

А1он
15 години затвор доби неготинецот кој крвнички ја претепа партнерката која по неколку дена почина од повредите соопшти Основниот суд од Кавадарци. – Основен суд
Македонија

Неготинецот кој до смрт ја претепа партнерката треба да одговара за убиство, а не за тешка телесна повреда, реагира Платформата за родова еднаквост  

Маја Илиевска-Пачемска
51-годишниот неготинец, кој во август годинава до смрт ја претепа партнерката, треба да одговара за убиство, а не за нанесување тешки телесни повреди при вршење