negotino

Македонија

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

А1он
15 години затвор доби неготинецот кој крвнички ја претепа партнерката која по неколку дена почина од повредите соопшти Основниот суд од Кавадарци. – Основен суд
Македонија

Неготинецот кој до смрт ја претепа партнерката треба да одговара за убиство, а не за тешка телесна повреда, реагира Платформата за родова еднаквост  

Маја Илиевска-Пачемска
51-годишниот неготинец, кој во август годинава до смрт ја претепа партнерката, треба да одговара за убиство, а не за нанесување тешки телесни повреди при вршење
Македонија

Задолжително психијатриско лекување за пијаниот маж од Неготино кој ја усмрти партнерката

А1он
Основното јавно обвинителство Кавадарци до надлежниот суд поднесе Обвинителен акт со предлог за продолжување на мерката притвор и предлог за определување мерка за безбедност –
Македонија

Ќерката на жената од Неготино која почина откако партнерот ја претепа: Цели два часа се изживувал па викнал итна помош

Маја Илиевска-Пачемска
Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која партнерот ја претепа и по четири дена во кома почина, на социјалните мрежи објави  фотографија од насилникот. Таа
Македонија

До денес поднесени се над 50 барања за проценка на штети од невремето во Неготино

А1он
За еден ден поднесени се над 50 барања од граѓани кои претрпеле штети од невремето кое пред два дена го погоди Неготино. Од опшината информираат
Македонија

(ВИДЕО) На Маричиќ не му било пријатно кога слушнал како е исвиркан македонскиот јазик на фестивалот организиран од Груби

А1он
На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да
Македонија

(ВИДЕО) Силно невреме во Неготино, оштетени куќи и поплави

А1он
Голем пустош зад себе по неготинските улици остави невремето кое попладнево го зафати овој град. Искорнати се дрвја, има паднати бандери, а оштетени се голем
Македонија

Обвинителството бара притвор за неготинецот кој ја претепа партнерката до кома

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 51-годишен жител на Неготино за кого постои основано сомнение дека сторил
Македонија

46-годишна жена од Неготино e во кома, партнерот ѝ влегол дома и се обидел да ја убие

Маја Илиевска-Пачемска
46-годишна жена од Неготино ноќеска со итна медицинска помош била префрлена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако партнерот се обидел да ја убие.