nakit

Свет

ВИДЕО: Ограбена позната париска златарница, разбојник со скутер однесе накит вреден милиони

А1он
Познатата златарница „Шоме“ во Париз попладнево околу 17 часот е ограбена од страна на разбојник, кој одзел накит и скапоцени камења во вредност од два
Македонија

При царинска контрола откриен и запленет накит вреден 450 илјади евра

А1он
При детален преглед на багаж на турски државјанин на царинската испостава Аеродром Скопје царинските работници открија и запленија златен накит со тежина од околу 400
Магазин

Изложба на рачно изработен филигрански накит во Јавна соба

А1он
„Идентитет“ е насловена изложбата на рачно изработен сребрен филигрански накит на дизајнерката Јованка Јанкоска што ќе биде отворена утревечер во 19:00 часот во Јавна соба. Изложбата
Магазин

ФОТО: „Етиопска гасеница“ направена од злато и рубини се нуди на аукција

А1он
„Етиопска гасеница“, накит направен во Кина на почетокот на 19-от век, направена од злато и рубини е изложена на аукција и се очекува да биде