nakit

Свет

Романци се уапсените за кражбатата на накитот вреден еден милион долари

А1он
Полицијата во Мисури уапси четворица романски државјани обвинети за кражба на накит вреден повеќе од еден милион долари на Флорида. Две жени и еден маж
Македонија

Спречен шверц на златен и сребрен накит на ГП Богородица

А1он
Вчера, во вечерните часови, царинските инспектори од мобилните тимови од Одделението за оперативни работи на Царинската управа, во камион на влез во државата на граничниот
Регион

На Прешево-Табановце запленети дукати и златен накит вреден 12.780 евра

А1он
Српските цариници и полицијата на 14 јули на граничниот премин Прешево-Табановце со Северна Македонија и на Аеродромот „Констатин Велики“ во Ниш спречија два обида на
Магазин

Изложба на рачно изработен филигрански накит во Јавна соба

А1он
„Идентитет“ е насловена изложбата на рачно изработен сребрен филигрански накит на дизајнерката Јованка Јанкоска што ќе биде отворена утревечер во 19:00 часот во Јавна соба. Изложбата
Магазин

ФОТО: „Етиопска гасеница“ направена од злато и рубини се нуди на аукција

А1он
„Етиопска гасеница“, накит направен во Кина на почетокот на 19-от век, направена од злато и рубини е изложена на аукција и се очекува да биде