aukcija

Магазин

Триптих на Френсис Бејкон од 1981 година продаден на аукција за 80 милиони евра

А1он
Триптих на британско-ирскиот уметник Френсис Бекон вчера е продаден за 80 милиони евра на интернет-аукција на аукциската куќа „Сотби“. Наддавањето од двајца потенцијални купувачи –
Магазин

Предмети од почетоците на хотелот „Риц” продадени за 1,7 милиони евра

А1он
Кристални чаши, порцелански сервиси, покривки и постелнина од почетоците на светски познатиот хотел „Риц” во Париз, беа продадени на аукција за вкупно 1,7 милиона евра.
Магазин

Есенската аукција на „Сотби“ во Женева со два посебно вредни предмети

А1он
Бурмански сафир и колумбиски смарагди ќе бидат во средиштето на вниманието на есенската аукција на „Сотби“ во Женева во ноември. Арт-деко нараквицата на Картие со
Магазин

Дрес на Галис и рекет на Циципас продадени на аукција за поддршка на борбата со Ковид-19 во Грција

А1он
Дресот на Никос Галис од Европското првенство во кошарка во 1987 година, кога Грција стана шампион, беше продаден за 8.500 евра на аукција на лични
Магазин

Аукција на годината: ДНК на светски познатите лидери на продажба

А1он
Анонимна организација тврди дека земала ДНК примероци од неколку светски лидери и познати личности кои присуствувале на Светскиот економски форум во 2018 година во Давос