majkl dzekson

Магазин

ВИДЕО: Пет најскапи спотови на сите времиња – само тројца музичари се осудиле да ги платат овие цифри

А1он
Верувале или не, најскапите спотови во историјата се снимени во далечните 80-ти и 90-ти години. Причината е веројатно таа што поради хиперпродукцијата во модерното време,
Магазин

Мадона не верува во обвинувањата против Мајкл Џексон

А1он
Кралицата на поп музиката Мадона, и покрај згрозеноста на јавноста од неодамнешниот документарец, кој повторно поттикна обвинувања за сексуално злоставување на деца против Мајкл Џексон,
Магазин

Радиостаници во Австралија и Нов Зеланд ги бојкотираат песните на Мајкл Џексон

А1он
Радиостаници во Австралија и Нов Зеланд одлучија да не пуштаат песни на Мајкл Џексон поради новите обвиненија за сексуална злоупотреба на деца на неговиот имот
Магазин

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски центар во Копенхаген

А1он
Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“ отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон оти е навредлива за посетителите и оти може да биде оштетена, имајќи
Магазин

ФОТО: Шокантни фотографии од собата на Џексон, во моментот на смртта

А1он
Веста за смртта на кралот на поп музиката, Мајкл Џексон во јуни 2009 година, го потресе целиот свет. Четири години по трагедијата објавени се шокантни фотографии