safir

Магазин

ВИДЕО: На Шри Ланка откриен најголемиот сафир во светот, тежок 310 килограми

А1он
Властите во Шри Ланка денеска го прикажаа, како што наведуваат, најголемиот природен син сафир во светот, тежок 310 килограми, кој бил пронајден во јама за