titanik

Македонија

Побаран куќен притвор за Јанакиески

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова побара куќен притвор за Миле Јанакиески. Ова доаѓа веднаш откако судот му одреди највисока казна затвор од 4,6 години. На ова се
Македонија

Титаник: Јанакиески доби најголема казна од 4,6 години, Протуѓер е условно, Јанкулоска 2,6 години затвор

Кристијан Ландов
Судијата Осман Шабани досуди условни, но и затворски казни во случајот “Титаник”. Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески доби најголема казна од 4,6 години
Македонија

(ВИДЕО) Каевски: Признанијата за „Титаник“ ги потврдија криминалот и изборните измами на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски, на денешната прес конференција изјави дека признанијата за „Титаник“ ги потврдиле како што тој вели „изборните измами на ВМРО ДПМНЕ“.
Македонија

Стефанова побара условни казни за Протуѓер и Јанкулоска во „Титаник”, но не и за Јанакиески

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова е задоволна што осум обвинети во „Титаник” признаа вина. Таа пред судијата Осман Шабани посочи и дека шест од обвинетите требa да
Видео Македонија

(ВИДЕО) Признанија за вина во „Титаник“: Протуѓер, Јанкулоска, Јанакиески и пет други обвинети преземаа одговорност

Кристијан Ландов
Со новото отпочнување на судењето за  „Титаник“, дел од обвинетите признаа вина. Обвинителката Лиле Стефанова не го повтори воведниот говор туку остана на тоа што
Македонија

Судењето за случајот „Титаник“ одложено за 30 септември

А1он
По предлог на јавната обвинителка Лиле Стефанова, денешното рочиште за случајот „Титаник“ се одложи за 30 септември. Причина за ова барање на обвинителката Стефанова, беа
Македонија

Продолжуваат судењата за „Таргет-Тврдина”, „Титаник“ и „Плацеви на Водно“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за случаите „Таргет-Тврдина“, „Титаник“ и „Плацеви на Водно“. На последното рочиште за „Таргет-Трврдина“ на
Македонија

Утрешното рочиште за случајот „Титаник” се одлага за 22 септември

А1он
Главната расправа за предметот „Титаник“, предвидена за утре, се одлага заради добиено решение за изолација, согласно протоколите за заштита од Ковид-19, соопшти денеска Основниот кривичен
Македонија

Судењето за „Титаник“ продолжува на 14 септември

А1он
Судењето за случајот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности, продолжува на 14 септември. Преседателот на судечкиот совет Осман Шабани го одложи денешното рочиште поради
Македонија

Од крај на август почнуваат судењата за предметите кои се вратија од почеток поради разрешениот поротник

Кристијан Ландов
Судењата за четирите предмети на СЈО кои се вратија од почеток поради престанување на мандатот на судија-поротник, почнуваат од крајот на август и почеток на