mile janakieski

Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески: Ова е нечовечки, четири пати ме носат од дома во Шутка

Мери Јордановска
Ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, по објавувањето на пресудата за „27 април“ со која беше осуден на 6 години и 3 месеци затвор,
Македонија

Покренато обвинение против Игор Јанушев за набавката на кинеските автобуси, обвинет е и Јанакиески

Кристијан Ландов
Обвинение против ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и ексдиректор на ЈСП Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ и уште две лица, поднесе Обвинителството
Македонија

Повторно притвор за Јанакиески без сознанија за бегство, не е привилегиран како Мијалков

Кристијан Ландов
Определен нов куќен притвор за ексминистерот Миле Јанакиески за предметот „ТНТ“, откако обвинителите воочиле дека не можат да му го продолжат за предметот „Шпански скали“,
Македонија

Миланов по пет часа чекање за “Титаник”: Во холот имаше двајца со температура, сите сме под ризик

Кристијан Ландов
Судијата Осман Шабани ги остави обвинетите, адвокатите и обвинителката во „Титаник“, пет часа да чекаат започнување на рочиштето пред судницата во Кривичниот суд. Сите странки
Македонија

Јанакиески останува во домашен притвор и за новогодишните празници

Кристијан Ландов
Апелацискиот суд ја одби жалбата на ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со која бараше да биде ослободен од домашен притвор. Од судот за
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

А1он
По едномесечната летна судска ферија, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно
Македонија

Нови 30 дена притвор за Миле Јанакиески

Васко Маглешов
Ексминистерот Миле Јанакиески, и останатите осомничени во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, за малверзации за изградба на три хотели и шпанските
Македонија

Миле Јанакиески повторно е пренесен во болница

Васко Маглешов
Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска повторно е префрлен во една скопските приватни клиники поради преглед за итна здравствена интервенција, потврди за „А1
Видео Македонија

(ВИДЕО) Миланов: Состојбата на Јанакиески се влошува

Виктор Јованов
Адвокатот на Миле Јанакиески, Еленко Миланов за А1он изјави дека здравствената состојба на ексминистерот кој веќе цела недела ја одбива храната од затворот, се влошува.
Македонија

Јанакиески пренесен од затворот во болница поради влошена состојба

А1он
Ексминистерот Миле Јанакиески вечерва е однесен на преглед во болницата „Oсми Септември“ и вратен повторно во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, потврди неговиот адвокат, Александар