soncev grad

Македонија

За изградениот но забранет пат за Сончев Град ќе се менува Законот за градење

Маја Илиевска-Пачемска
Патот кој повеќе од две години не е пуштен во употреба иако е изграден е причина Министерството за транспорт и врски да побара измена на
Македонија

СДСМ: Проектот Сончев Град на Груевски зад себе остави само милионски штети врз Буџетот и уништено зеленило на Водно

А1он
„Проектот Сончев град е само еден од бројните криминални проекти на носителот на криминалот и режимот Никола Груевски. За да се задоволат криминалните апетити и
Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески: Постапката за Сончев град е законска, СЈО спроведува хајка против ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески излезе со реакција на прес конференцијата на Специјалното јавно обвинителство во однос на предистражната постапка за случајот
Економија

Изградба на инфраструктура за населбата „Сончев град“

А1он
Активности за урбанизација со коишто ќе се изгради потребната инфраструктура за населбата „Сончев град“, за која се очекува инвеститорот за 15 дена да добие одобрение
Македонија

Почнува изградба на регионален пат за населбата Сончев Град

А1он
Во општина Сопиште денеска ќе биде означен почеток на градба на регионален пат за населбата Сончев Град што ќе ја гради турската компанија „Џеваир холдинг“