pres

Македонија

Адеми: Волјата на гласачите е запишана, таа ќе биде дел од идните политики на државата

Народот го кажа своето. Им честитаме на сите граѓани. Имавме мирен изборен ден во кој граѓаните слободно и во голем број ја искажаа својата политичка
Македонија

Таравари: Промените се во кутиите кои полека се отвораат, се надевам дека на 8 мај ќе победиме

Ви благодарам што толку масовно излеговте на гласање. Во овие избори имаше помасовно излегување, што зборува дека промените ни доаѓаат. Ние како Влен сме пресреќни
Македонија

(Видео) Андоновски: Дали судијата Нанев добил награда за прогонот на членови на ВМРО-ДПМНЕ?

А1он
Националната агенција за европски образовни програми наместо да промовира европски вредности, претворена е во политичка алатка на СДСМ и Зоран Заев, обвини претставникот на ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески: Постапката за Сончев град е законска, СЈО спроведува хајка против ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески излезе со реакција на прес конференцијата на Специјалното јавно обвинителство во однос на предистражната постапка за случајот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Грчева: Нема да дозволам кај мене да се уништи автентичноста

А1он
Уште еднаш се потврди дека во нашиот плурален парламентарен живот нема место никако за слободна мисла, размисла и збор. Од парламентот во развиените демократии се