navredi

Македонија

„Фашисти, евтини бугарски проститутки“: Навредите кон македонските Бугари влегоа во извештајот на Европската комисија

Орце Костов
Европската комисија против расизам и нетолеранција (ЕКРИ) го објави својот шестти извештај од мониторинг циклусот за Македонија, во кој се оценуваат случувањата во напорите на
Македонија

Нови навреди на Википедија, денеска на удар Пендаровски и Ковачевски

А1он
Повторно има навреди за политичарите на Википедија. Овојпат на удар се шефот на државата, Стево Пендаровски и премиерот Димитар Ковачевски. За претседателот Стево Пендаровски, на
Македонија

ВИДЕО: „Вие сте стока, одма да пренесете дома“, наставничка им се дере на ученици во скопско училиште

А1он
Со навреди, викање и забрани наставничка од скопско основно училиште се обидува да ги научи учениците да не излегуваат од училница. Додека наставничката нервозно им
Свет

Претседателот на Чешка повторно со навреди кон новинарите

Претседателот на Чешка, Милош Земан ниту за време на гласањето за избор на една третина од членовите на Горниот дом на Парламентот, Сенатот и на органите
Видео Македонија

(ВИДЕО) Грчева: Нема да дозволам кај мене да се уништи автентичноста

А1он
Уште еднаш се потврди дека во нашиот плурален парламентарен живот нема место никако за слободна мисла, размисла и збор. Од парламентот во развиените демократии се