delcevo

Македонија

Делчевскиот градоначалник Трајковски од свои пари им купи заштитна опрема на градските пожарникари

А1он
Делчевските пожарникари денеска добија нова заштитна опрема, донација од градоначалникот Горан Трајковски, за која тој вели дека е во насока на подобра заштита и безбедност
Македонија

Во Делчево и Берово одзивот до 13:00 часот е над 21 процент

А1он
Во Делчево и во Берово гласањето за предвремените парламентарни избори се одвива мирно и без проблеми. Поради мал проблем со апликацијата за резултатите од излезноста,
Македонија

Компанијата Млечна Индустрија ги отфрла обвинувањата за наводно труење на риби во река Брегалница во Делчево

А1он
Компанијата Млечна Индустрија ги отфрла обвинувањата за наводно труење на риби во река Брегалница во Делчево, откако на социјалните мрежи компанијата е обвинета за наводно
Македонија

Симулација на пожар во услови на Ковид-19 во Делчево

А1он
Делчевската противпожарна единица денеска реализираше симулациска вежба за гаснење пожар во деветолетката „Св.Климент Охридски“ во услови на Ковид-19. Во рамки на тактичко-показната вежба пожарникарите имаа
Македонија

Падната карпа тешка неколку тони оштети куќа во Делчево

А1он
Огромна карпа тешка неколку тони, направи голема штета на куќниот имот на семејството Димитровски во Делчево. Поради невреме и можен удар од гром, карпата која
Македонија

Печурка тешка над еден килограм пронајдена во Делчевско

А1он
Во делчевскиот регион пронајдена печурка со тежина од над еден килограм и периметар од близу половина метар, што ја прави една од поголемите пронајдени на
Македонија

Шестгодишно дете почина по пад од трактор во Делчево

А1он
При пад од трактор, во делчевската населба Таушанско маало почина 6 годишно дете. Екипа на Итната медицинска помош интервенирала на повик во 14 часот, при
Македонија

Во Пијанечко-малешевскиот регион и по една недела нема нови случаи на Ковид-19

А1он
Во четирите најисточни општини кои потпаѓаат под Пијанечко-малешевскиот регион, Делчево, Берово, Пехчево и Македонска Каменица, веќе седми ден не е регистриран нов случај на Ковид-19.
Македонија

Поради реконструкција во Делчево затворена за сообраќај улицата „Маршал Тито“

А1он
Поради реконструкција во Делчево затворена за движење на дел од улицата „Маршал Тито“ кон населбата Таушанско маало. Иако досега движењето кон овој потег на градот
Македонија

Во локалите во Делчево угостителите ги почитуваат мерките на Министерството за здравство

А1он
Со почитување на препораките на Министерството за здравство, делчевските угостители започнаа со работа по укинувањето на полицискиот час. Тие велат дека засега дејноста ќе ја