delcevo

Македонија

Маж од Делчево споделил лични фотографии на неговата поранешна вонбрачна партнерка

А1он
МВР поднесе кривична пријава против С.К.(38) од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „полово вознемирување“ и „злоупотреба на лични податоци“. „Пријавениот,
Македонија

Жена од Делчево била следена ѝ добивала пораки со заканувачка содржина

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Делчево поднесе кривична пријава против Н.И.(32) од село Косевица, општина Македонска Kаменица, поради постоење основи на сомнение за сторено
Македонија

Гужви за влез во Бугарија: Се чека по два часа, се пропуштаат само по неколку возила

А1он
На граничниот премин кај Делчево има колони возила кои чекаат за влез во Бугарија. Граѓани велат дека чекаат најмалку два часа и дека се пропуштаат
Македонија

Меџити: Следната недела ќе се расчисти случајот со починатата родилка од Делчево

А1он
Следната недела ќе се објави извештајот од стручната Комисија која ја формираше министерот за здравство Фатмир Меџити за случајот со починатата 26-годишна родилка од Делчево,
Македонија

Николовски, Бочварски и Шукова од Делчево: Вложуваме во подобар живот на граѓаните, градиме модерна инфрастуктура, нов затворен пазар, а се гради и филтер станицата обезбедувајќи чиста вода за пиење на делчевци

А1он
Министрите за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска
Македонија

Повторно запалена депонијата Острец во Делчево

А1он
Градската депонија Острец од утрово повторно гори со засилен интензитет. Причина за запалувањето, како што информираа од делчевското комунално претпријатие, е човечки фактор заради што,
Македонија

Патот Берово – Делчево затворен за сообраќај, а Берово – Виница е прооден периодично

А1он
Патот Берово – Делчево кај село Смојмирово е затворен за сообраќај поради обилна количина вода кај село Смојмирово по невремето кое го зафати Берово и
Македонија

Кризна состојба во Делчево и во Крива Паланка: Државни претпријатија се вклучуваат во поддршка на општините за справување со последиците од поплавите

А1он
Државни претпријатија се вклучуваат во поддршка на општините Делчево и Крива Паланка за справување со последиците од поплавите, одлучи Владата на денешната седница. -Владата со
Македонија

Credissimo донираше 100.000 ден. за санација на штетите од невремето кое предизвика поплави во Делчево

А1он
По поплавите што го зафатија градот Делчево, кои предизвикаа тешкотии во секојдневието на граѓаните и функционирањето на самата општина, Credissimo беше меѓу првите приватни компании