delcevo

Македонија

Гласачките места во Делчево, Македонска Каменица, Берово и Пехчево отворени навреме

А1он
Во четирите општини на Пијанечко-малешевскиот регион (Делчево, Македонска Каменица, Берово и Пехчево) сите гласачки места се отворени во 7 часот. Гласањето се одвива во мирна и
Македонија

Општина Делчево ќе доделува стипендии за најдобрите студенти

А1он
Советот на Делчево донесе одлука за доделување дванаесет стипендии на студенти од општината за академската 2013/2014 година. Општинската стипендија ќе изнесува 2.000 денари и ќе
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Македонија ќе им обезбеди развој на економијата и на општини како што е Делчево

А1он
„Денеска сакаме да разговараме и со граѓаните на Делчево за предлог-мерките коишто ги предвидуваме во програмата на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија. И овде ги слушнавме
Македонија

Втора сесија на меѓуопштинскиот форум на Делчево и Македонска Каменица

А1он
Во спомен домот на АСНОМ денеска се одржа втората сесија од Форумот на заедницата за двете соседни општини Делчево и Македонска Каменица на тема Собирање
Македонија

Марш по повод 137-годишнината од Разловечкото востание

А1он
Во организација на општина Делчево рано утрово започна Планинарскиот марш посветен на 137-годишнината од Разловечкото востание. Со заедничка фотографија на новоизградениот мост на реката Желевица