Карпа се урна врз куќа во Делчево

Од:

Врз куќата на семејството Мемедови, во населбата трети реон во Делчево се урниса карпа и ја оштети.

dobivaj vesti na viber

Нема повредени лица, направена е материјална штета врз летната кујна, изграденна непосредно до куќата.

– Уривањето на карпата ме затекна на спиење. Очекувам помош од надлежните општински и државни органи во расчистувањето на дворот и санирањето на штетата, вели сопственичката на куќата Назмије Мемедова.

До уривањето на карпата дојде по завчерашните и вчерашните обилни врнежи од дожд во Делчевско, кои предизвикаа и зголемено ниво на водостојот на Брегалница и нејзините притоки.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Големо невреме во Делчево, поплавени улици, прекин на струјата

Катерина Павлова-Николовска

Нова несреќа со чамец со мигранти во Егејското море, четворица загинати

Пуштен во употреба отсечениот мост во село Тработивиште

Ана Ололовска

Појава на труење на кучиња во делчевско

А1он

Распишан литературен конкурс на тема „Вапцаров, писател со револуционерни идеи” во Делчево

А1он

Интерактивна визија во рамки на манифестацијата ,,Вапцарови бранувања” утре во Делчево

А1он