nesreka

Регион

Нова несреќа со чамец со мигранти во Егејското море, четворица загинати

А1он
Најмалку четири лица загинаа и околу 90 чекаат да бидат спасени откако потона чамец со мигранти во Егејското море, северно од грчкиот остров Антикитира. Според
Регион

(ВИДЕО) Бугарија: Дрогиран возач со камион удри во 12 автомобили, во еден од нив изгоре жена

Горјан Грнчаровски
Тешка сообраќајна несреќа во близина на бугарскиот приморски град Бургас. Камион оштети 12 автомобили во малиот град Ајтос, а при удар на еден автомобил кој
Свет

ВИДЕО: Во железничка несреќа во Шкотска три лица загинаа, а шестмина се повредени

А1он
Според информациите кои стигнуваат од локалните медиуми, најмалку три лица, меѓу кои и машиновозачот, загинале кога патнички воз излетал од шините во северо-источна Шкотска. Полицијата
Свет

ВИДЕО: 35 повредени и двајца загинати во железничка несреќа во Португалија

А1он
Во тешка железничка несреќа во Португалија, загинаа две лица, а повредени се 35, пренесуваат локалните медиуми во земјата. Несреќата се случила во областа Коимбра, кога
Регион

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија

А1он
На патниот правец Елбасан-Пеќин попладнево се случи сообраќајна несреќа во која учествувал и македонски државјанин. Во собраќајката се повредени три лица откако камион управувам од
Регион

Капетанијата од Валона спаси од потонување јахта со српски државјани

А1он
Благодарение на брзата интервенција на капетанијата од приморскиот албански град Валона, спасена е јахта од потонување во која се наоѓале српски државјани. – Јахтата „Ламакоиа“
Свет

Крузерот во Венеција имал механички проблем

А1он
Меѓународната бродска компанија „МСЦ“ тврди дека нивниот брод „Опера“ кој денеска удри во многу помал туристички брод, имал механички проблем додека застанувал на патничкиот терминал