nesreka

Свет

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Индија: Трактор полн со луѓе падна во езеро, најмалку 23 мртви, меѓу нив и деца

А1он
Бројот на загинати во несреќата во Индија кога трактор-приколка со хинду аџии се преврте и падна во езеро се искачи на 23. Меѓу нив има
Свет

На свадба во Италија се урна плафон, 64 повредени, петмина се сo тешки повреди

А1он
Плафон на ресторан во италијанскиот град Пистои, гратче во областа Тоскана (Италија), се урна врз гостите за време на свадбена церемонија. Италијанските служби информираат дека
Регион

Во Бугарија: Ученичка падна од вториот кат во училиште

А1он
Ученичка од шесто одделение во основно училиште во Хасково, Бугарија, падна од вториот кат, соопшти полицијата. Таа паднала од прозорецот на бетонот во дворот. Несреќата
Македонија

Несреќа на роденденска забава во Скопје: Малолетничка си ја изгорела десната рака

А1он
МВР денеска извести дека вчера во 10 Б.Т.(45) од Скопје пријавил дека ден претходно во игротека во скопско, на прослава на роденден на неговиот малолетен
Регион

ВИДЕО: Десетмина повредени во судар на трамвај и автобус во Белград

А1он
Десет лица се повредени, од кои двајца потешко во судир на автобус и трамвај во Белград. Несреќата меѓу автобусот на линијата 50 и трамвај на
Свет

(ВИДЕО) Несреќа во забавен парк во Франција: Загина тинејџер, девојка е тешко повредена

А1он
Седумнаесетгодишно момче загина, а 19-годишна девојка е тешко повредена во несреќа што се случила во забавен парк во близина на градот Безие на југот на