zabaven park

Свет

Седуммина повредени во најголемиот забавен парк во Германија

А1он
Седум лица се повредени, главно полесно, во најголемиот забавен парк во Германија, Европа парк во Руст, во близина на француската граница, соопшти германската полиција. „Очевидци