barselona

Спорт

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

А1он
Премиерлигашот Манчестер сити се најде на врвот на листата на клубови со најскапи состави меѓу екипите од најдобрите пет лиги во Европа. Според истражувачкиот центар
Свет

Повеќе од 40 луѓе се повредени за време на масовни прослави во Барселона

А1он
Најмалку 43 лица се повредени, од кои тројца посериозно, за време на масовни прослави во Барселона, на кои се консумирало големо количество алкохол, пишува весникот
Спорт

Главниот спонзор „Ракутен“ ја прекина соработката со Барселона

А1он
Јапонската компанија за интернет трговија „Ракутен“ ја прекина соработката со шпанскиот фудбалски гигант Барселона и со тоа уште повеќе ги зголеми грижите на клупскиот претседател
Свет

Каталонските сепаратисти одржаа голем митинг во Барселона пред разговорите со владата

А1он
Сепаратистите од Каталонија го одржаа првиот масовен собир во Барселона од почетокот на пандемијата на коронавирус, сакајќи да покажат единство и покрај поделбите во нивните
Спорт

Лапорта јасно му стави до знаење на Куман дека Барселона води разговори со други тренери

А1он
Иднината на тренерот на Барселона, Роналд Куман во каталонскиот клуб е неизвесна. На заедничка средба на 58-годишниот Куман и неговиот агент Роб Јансен, претседателот на
Спорт

УЕФА ги тужи Реал, Барселона и Јувентус

А1он
Европската фудбалска асоцијација објави иницирање дисциплинска постапка против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. Причината за отворање на случајот е можно кршење на регулаторната рамка на