likvidacija

Македонија

(АУДИО) „Заев ќе биде изрешетан ко куче, ќе лежам доживотно“, снимка на „Јутуб“ на која пишува дека Ченто и Ќосето зборуваат за ликвидација

А1он
Шестминутна снимка од разговор прикачена на мрежата „Јутуб“ со најава за ликвидација на премиерот Зоран Заев и неговата фамилија е испратена до „А1он“. Според мејлот
Македонија

На Кежаровски нема да му се суди во „Ликвидација“

Васко Маглешов
Обвинителката од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Марија Ѓорѓева, на денешното рочиште во предметот „Ликвидација“, рече дека настапила апсолутна застареност за кривичните дела
Македонија

Кежо на роденденот повторно на обвинителна клупа за „Ликвидација“

Васко Маглешов
Новинарот Томислав Кежаровски, на денот на неговиот 54 роденден повторно седна на обвинителна клупа во скопскиот кривичен суд, откако Врховниот суд ја укина пресудата во
Видео Македонија

ВИДЕО: Поради операција на поротничката, одложено повтореното судење на „Ликвидација“

Васко Маглешов
Поради оперативен зафат на поротничка во судечкиот совет, судијата Осман Шабани го одложи судењето за предметот „Ликвидација”, кое требаше да почне од почеток во скопскиот
Македонија

По 5 години Врховниот суд ги укина пресудите за „Ликвидација“

Васко Маглешов
Врховниот суд ги укина пресудите за случајот „Ликвидација“. Информацијата на „Фејсбук“ ја сподели новинарот кој што беше еден од осудените во случајот, Томислав Кежаровски, а
Македонија

(ВИДЕО) Јоанидис: Верувам дека ќе има ослободителни пресуди во „Ликвидација“

А1он
Јас лично ценам дека овој Судски совет кој што работи по жалби на сите обвинети во „Ликвидација“ е добро избран и ќе донесе правила одлука
Македонија

ВИДЕО: Кежаровски казнет со четири и пол години затвор

А1он
Новинарот на „Нова Македонија“, Томислав Кежаровски е казнет со четири години и шест месеци затвор поради објавувањето на идентитетот на заштитениот сведок во случајот „Ореше“,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Кежаровски: Открив како функционираат полициските структури и тоа на некој му пречи

А1он
„Немам загрозено ничиј живот, само ја извршував својата новинарска работа. Преку моите текстови открив како функционира судството и како функционираат структурите во МВР. Ниту еден
Македонија

ВИДЕО: Обвинителот бара строги казни за сите во „Ликвидација“

А1он
Обвинителството во случајот „Ликвидација“ побара строги казни за сите обвинети образложувајќи ја тежината на делото за кое сите се товарат – но не соопшти колку