orese

Видео Македонија

ВИДЕО: Поради операција на поротничката, одложено повтореното судење на „Ликвидација“

Васко Маглешов
Поради оперативен зафат на поротничка во судечкиот совет, судијата Осман Шабани го одложи судењето за предметот „Ликвидација”, кое требаше да почне од почеток во скопскиот
Македонија

ВИДЕО: Приведен новинарот Кежаровски, адвокати, судии и јавен обвинител

А1он
Полицијата ги приведе адвокатот Валентин Зафиров од Велес, поранешен истражен судија, судијата Илија Танев, Јавниот обвинител Ивица Ефремов, Борче Николовски, поранешен врховен судија, Сашо Лазаров,