kezarovski

Македонија

На Кежаровски нема да му се суди во „Ликвидација“

Васко Маглешов
Обвинителката од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Марија Ѓорѓева, на денешното рочиште во предметот „Ликвидација“, рече дека настапила апсолутна застареност за кривичните дела
Македонија

Кежо на роденденот повторно на обвинителна клупа за „Ликвидација“

Васко Маглешов
Новинарот Томислав Кежаровски, на денот на неговиот 54 роденден повторно седна на обвинителна клупа во скопскиот кривичен суд, откако Врховниот суд ја укина пресудата во
Македонија

ФОТО: Домот на Томислав Кежаровски ограбен за новогодишната ноќ

А1он
Домот на новинарот Томислав Кежаровски за време на новогодишната ноќ бил ограбен при што биле земени два лаптопа, мобилен со германски број, часовници и ланчиња.
Македонија

Кежаровски: Владимир Талески сега не може да избега или да влијае на сведоци?

А1он
Новинарот Томислав Кежаровски регира на укинувањето на притворот за битолскиот градоначалникот, осомничен за проневера на пари, што не беше случај и со него кого закого
Македонија

Кежаровски повикан во полиција заради учество во „Шарената револуција“

А1он
Новинарот Томислав Кежаровски е повикан на информативен разговор во полициската станица „Центар“. Тој за ова, на својот фејсбук профил напиша: „ПС Центар издале телеграма по
Видео Македонија

ВИДЕО: За Велија, Љубе, Кежаровски лесно се определуваше притвор, но не и за Миле и Темелко

А1он
Истражниот судија не се „осмели“ и не определи притвор за осум лица во случајот „Титаник“, како што бараше Специјалната јавна обвнителка. Иако се товарат за
Македонија

Кежаровски: Нашето судство низ две слики

А1он
Новинарот Томислав Кежаровски реагира за двојните страндарди на Основниот суд Скопје1. – Нашето судство претставено низ две слики. Приведување за обелоденети злоупотреби и приведување за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Кежаровски: Не ме пуштаа на стоматолог, доаѓаа дома без снимка ми вадеа заби

А1он
За време на алтернативното предавање за слободата на медиумите на правниот факултет, новинарот Томислав Кежаровски пред студентите извади необјавени докази за судијката која ја има