liga na sampioni rakomet

Спорт

Лазаров со Нант против Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите

А1он
Најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кирил Лазаров со својот клуб, француски Нант ќе играат против Барселона на „Фајнал фор“ турнирот од Лигата на шампионите.
Спорт

Вардар елиминиран од Лигата на ракометните шампиони, вторпат загуби од Веспрем

А1он
Ракометарите на Вардар 1961 го завршија настапот сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва вторпат за една недела беа поразени во осминафиналната пресметка против
Спорт

Вардар загуби дома од ПИК Сегед

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар го претрпе петтиот пораз во седмиот натпревар во Лигата на шампиони, откако со голем пад во играта во завршните минути загуби
Спорт

Одложен натпреварот Флензбург – Вардар од ракометната Лига на шампионите

А1он
Иако до последен момент имаше навестувања дека германските власти ќе дозволат одигрување на натпреварот Флензбург – Вардар, истиот е одложен, соопштија денес од таборот на
Спорт

ЛШ: Познати термините за осминафиналниот дуел Вардар – ППД Загреб

А1он
Европската ракометна федерација заедно со клубовите учесници во осминафиналето на Лигата на шампионите и ТВ куќите што ги имаат правата ги одредија термините за одигрување