rk vardar

Спорт

Кизиќ потпиша тригодишен договор со Еурофарм Пелистер

А1он
Македонскиот репрезентативен голман Марко Кизиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер за периодот од јуни 2021 до јуни 2024 година. Дваесетгодишниот Кизиќ потпиша договор со
Спорт

Шпанскиот репрезентативец Едуардо Гурбиндо е нов член на Вардар1961

А1он
Десниот бек на шпанската репрезентација и член на Едуардо Гурбиндо (33) е нов играч на Вардар1961. Двојниот европски првак и повеќекратен македонски шампион договори засилување
Спорт

(ВИДЕО) Алушовски по ремито со Елверум: Секој натпревар правиме исти грешки

А1он
Ракометарите на Вардар испуштија победа на вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите со Елверум и заради тоа беа критикувани од тренерот Стевче Алушовски. – Секој
Спорт

Вардар загуби дома од ПИК Сегед

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар го претрпе петтиот пораз во седмиот натпревар во Лигата на шампиони, откако со голем пад во играта во завршните минути загуби
Спорт

Одложен натпреварот Флензбург – Вардар од ракометната Лига на шампионите

А1он
Иако до последен момент имаше навестувања дека германските власти ќе дозволат одигрување на натпреварот Флензбург – Вардар, истиот е одложен, соопштија денес од таборот на
Спорт

„Вардарци“ заглавени во Порто, се бара чаре за враќање во Скопје

А1он
Поради проблеми со летот на релација Порто – Франкфурт, поврзани со анти-Ковид-19 правилата на германските власти, ракометарите на Вардар 1961 останаа во Португалија и ги
Спорт

Почнува СЕХА лигата, Пелистер тргнува против Металопластика

А1он
Раководството на регионалната ракометна СЕХА лига соопшти вечерва дека јубилејната десетта сезона ќе започне в четврток, а од двата македонските претставници прв на теренот ќе