rk vardar

Спорт

Вардар против Кил во обид да ја прекине мини-серијата порази во ЛШ

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар се наоѓа во серија од два пораза во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ в среда го пречекуваат Кил со надеж дека повторно
Спорт

„Вардар“ го совлада „Алборг“ за втора победа во Лигата на шампиони

А1он
Ракометарите на „Вардар 1961“ ја забележаа втората победа сезонава во Лигата на шампиони, откако триумфираа вечерва во Скопје над данскиот првак „Алборг“ со 30-28 (16-16)
Спорт

Вардар подобар од Пелистер во првото големо дерби од Суперлигата

А1он
Првото дерби во македонското ракометно првенство му припадна на Вардар кој вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победи Еурофарм Пелистер со 29:25. Предводник на „црвено-црните“
Спорт

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

А1он
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа оваа сезона во ракометната Лига на шампиони остварена синоќа во Скопје против Мешков Брест (35:27).