rakomet ls

Спорт

Вардар ќе обезбеди милион евра гаранција за да добие дозвола за настап во Лигата на Шампионите

А1он
Двократниот европски првак, Вардар и следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Раководството на македонскиот ракометен великан обезбеди еден милион евра, потребни како гаранција
Спорт

Вардар ги доби ривалите во ракометната Лигата на шампиони

А1он
Македонскиот ракометен шампион Вардар денес ги дозна противниците во групната фаза од Лигата на шампионите. Ждрепката сакаше Вардар да игра во А-групата заедно со: Пик
Спорт

ЛШ во ракомет: Барселона преку Нант на Лазаров до финале против Алборг

А1он
Во финалето на годинешното издание на ракометната Лига на шампиони (ЛШ) утре во Келн ќе играат Барселона и Алборг, откако шпанскиот тим со 31:26 го
Спорт

Лазаров рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите

А1он
Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, стана рекордер по број на одиграни натпревари во Лигата на шампионите. Лазаров кој настапува за Нант,
Спорт

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

А1он
Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа
Спорт

Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Киелце, во Полска одиме на победа

А1он
Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Киелце. „Црвено-црните“ пред пет дена загубија на
Спорт

Ракометарите на Еурофарм Пелистер му гостуваат на Рајн Некар Левен

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен.