orce kamcev

Македонија

Стефанова ја објави шемата за затајување данок на Камчев и Јосифовиќ, за која признале вина и се спогодиле

А1он
Кривичниот суд ги прифатил спогодбите кои биле предлог на обвинителката Лиле Стефанова за случајот „Империја“. Од Обвинителството потврдија дека бизнисменот Јордан Орце Камчев прифатил дека
Македонија

„Империја“: Камчев се спогоди и исплати пет милиони на државата, a со Јосифовиќ добија и по една година затвор

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев се спогоди за случајот „Империја“. Обвинението ќе биде повлечено и за неговата сестра Кристина Камчева – Стојчевска, како и за мајка му
Македонија

Боки 13 за милионот: Камчев парите да си ги бара кај Русковска, јас не броев пари кај него

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 остана на тврдењето дека не зел пари од Орце Камчев во износ од 1.5 милиони евра, кои сега бизнисменот ги бара да
Македонија

Катица Јанева дофрла за Камчев додека дава исказ: Човекот халуцинира, поарно да чита

Кристијан Ландов
Ексспецијалната јавна обивнителка Катица Јанева во судницата посочи дека бизнисменот Орце Камчев халуцинира, додека тој даваше исказ и кажуваше како според него бил ракетиран. Откако
Видео Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева и Боки 13 заедно во судница, Камчев ја повлече тужбата против Милески-Кичеец

Кристијан Ландов
Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“. Ова го констатираше судијата Андреј Димовски на денешното рочиште во Граѓанскиот суд, каде
Македонија

Камчев се откажа од барањето Милески-Кичеец да му ги врати милионите од торбата “Луј Витон”

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев, нема да бара од Зоран Милевски-Кичеец, осуден во случајот “Рекет”, да му врати дел од 1.5 милиони евра. За тоа, адвокатот на
Македонија

Камчев со имот на една фирма во четири градови, гарантира дека нема да бега

Кристијан Ландов
Имот во Скопје, Демир Хисар, Делчево, Битола сопственост на фирмата „Кара ДООЕЛ Скопје“ и готови парични средства на „Орка Холдинг“ се гаранцијата дека бизнисменот Орце
Македонија

Од Орка Холдинг сметаат дека се инволвирани во обвинителен акт поради одмазда за срушеното СЈО

А1он
Од Орка Холдинг преку соопштение до јавноста велат дека се инволвирани во обвинителен акт, поради како што велат „освета за срушеното СЈО“. Во продолжение соопштението
Македонија

Камчев повторно се обиде со гаранција да излезе од „Шутка“, но Апелација одлучи да остане во притвор

И со гаранција, бизнисменот Орце Камчев не успеа да излезе од притвор кој го издржува во истражниот затвор „Скопје“. Апелациониот суд му ја потврди првостепената
Uncategorized

Европскиот суд за човекови права во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Камчев

А1он
Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Орце Камчев на државата да и се изрече времена мерка