orce kamcev

Македонија

Камчев е на слобода, двете години затвор намалени за четири месеци со спојување на казните

Кристијан Ландов
Бизнисменот Јордан Орце Камчев е на слобода. Кривичниот суд му ги споил двете затворски казни, за случаите „Империја“ и „Плацови на Водно“ и му ги
Uncategorized

Караници меѓу сестрата на Камчев, Боки 13 и адвокатот, судијата смируваше: „Тужи ме колку сакаш“

Кристијан Ландов
Со караница помина испрашувањето Кристина Камчева-Стојческа, сестра на Орце Камчев, сведок во постапката каде бизнисменот си го бара милионот. Тужениот Бојан Јовановски-Боки 13, адвокатот го
Македонија

Сестрата на Камчев за позајмените пари: Планира да ми ги врати, досега не ме изиграл

Кристијан Ландов
Кристина Камчева-Стојчевска во Граѓанскиот суд во Скопје сведочеше како ги обезбедила околу 19 милиони денари, пари дел од милиониот, кои според тврдењето на бизнисменот Орце
Македонија

Судењето за милионот одложено, сведоците не дојдоа, тужените бараа да се суди без нив

А1он
Граѓанскиот суд по третпат ќе се обиде да ги најде сведоците со кои бизнисменот Орце Камчев ќе се обиде да докаже дека дал 1,5 милиони
Македонија

Стефанова ја објави шемата за затајување данок на Камчев и Јосифовиќ, за која признале вина и се спогодиле

А1он
Кривичниот суд ги прифатил спогодбите кои биле предлог на обвинителката Лиле Стефанова за случајот „Империја“. Од Обвинителството потврдија дека бизнисменот Јордан Орце Камчев прифатил дека
Македонија

„Империја“: Камчев се спогоди и исплати пет милиони на државата, a со Јосифовиќ добија и по една година затвор

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев се спогоди за случајот „Империја“. Обвинението ќе биде повлечено и за неговата сестра Кристина Камчева – Стојчевска, како и за мајка му
Македонија

Боки 13 за милионот: Камчев парите да си ги бара кај Русковска, јас не броев пари кај него

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 остана на тврдењето дека не зел пари од Орце Камчев во износ од 1.5 милиони евра, кои сега бизнисменот ги бара да
Македонија

Катица Јанева дофрла за Камчев додека дава исказ: Човекот халуцинира, поарно да чита

Кристијан Ландов
Ексспецијалната јавна обивнителка Катица Јанева во судницата посочи дека бизнисменот Орце Камчев халуцинира, додека тој даваше исказ и кажуваше како според него бил ракетиран. Откако
Видео Македонија

ВИДЕО: Катица Јанева и Боки 13 заедно во судница, Камчев ја повлече тужбата против Милески-Кичеец

Кристијан Ландов
Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“. Ова го констатираше судијата Андреј Димовски на денешното рочиште во Граѓанскиот суд, каде
Македонија

Камчев се откажа од барањето Милески-Кичеец да му ги врати милионите од торбата “Луј Витон”

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев, нема да бара од Зоран Милевски-Кичеец, осуден во случајот “Рекет”, да му врати дел од 1.5 милиони евра. За тоа, адвокатот на