kamcev

Македонија

Се проверува дали повторно протече документ за Камчев, АНБ и Стефанова ги споредуваат белешките

Кристијан Ландов
Никој не ја потврдува, но не ја ни негира автентичноста на службената белешка која е објавена на социјалните мрежи и за која се тврди дека
Македонија

Одбраната на Камчев бара меѓународен мониторинг: Испрати писмо до Советот на Европа

А1он
Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев испрати отворено писмо до 47-те министри за надворешни работи на Совет на Европа. Адвокатот Тони Менкикоски вели дека писмото е
Македонија

Одбраната на Камчев поднесе кривични пријави за судиите кои му го одредија притворот

А1он
Ја известуваме јавноста дека пред Републичкиот Совет поднесовме претставка за несовесно и нестручно работење на Судија на претходна постапка како и на судиите од Кривичен
Македонија

Стефанова побарала да му се продолжи притворот на Камчев за нови 30 дена

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова побара да му се продолжи притворот на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во предметот „Плацови на Водно“. Обвинителството за гонење на организиран криминал
Македонија

Народниот правобранител не констатирал тортура врз Камчев: Имал поплака за доставување на вода и за просторијата

Кристијан Ландов
Народниот правобранител, Насер Зибери, негира дека во извештајот од посетата на затворот „Скопје“, констатирал дека врз притворениот бизнисмен Орце Камчев била вршена тортура. Наместо ова,
Македонија

Андов: Камчев е изолиран од Мијалков, максимално е заштитен и не се жали на условите

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев од приемниот дел во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е преместен во внатрешниот дел на затворот. По негово барање, а со одобрение
Македонија

Андов негира тортура врз Камчев: Седи сам во ќелија и одбива да оди на свеж воздух

Директорот на затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, Филип Андов, ги отфрла сите обвинувања дека врз притвореникот Орце Камчев се врши тортура, дека е подложен на
Македонија

(ВИДЕО) Камчев до Јовановски: Додека купував време за својата слобода, ти понудив два договори од 150.000 евра кои се платени

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев на сведочењето за Меѓународен сојуз рече дека проектот кој му бил нуден од Бојан Јовановски со потпис од Лазар Јанев син на
Македонија

Камчев тврди дека синот на Катица Јанева бил потпишан на проектот кој му го понудил Боки 13: Откако го одбив, почна тортурата

Кристијан Ландов
Бизнсименот Орце Камчев бараше на обвинителна клупа да бидат и Лазар Јанев, синот на Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец кого го нарече амнестиран. Камчев рече
Македонија

Камчев бараше да не биде сведок во Меѓународен сојуз бидејќи смета дека му е нарушен кредибилитетот

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев одби да биде сведок во случајот Меѓународен сојуз, бидејќи бил нарушен неговиот кредибилитет. На ваквото барање се спротистави обвинителката Ивана Трајчева и