kamcev

Македонија

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“

А1он
По кратко боледување денеска почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“. Гоце Камчев беше еден од најуспешните визионери и менаџери во нашата земја
Македонија

Камчев е на слобода, двете години затвор намалени за четири месеци со спојување на казните

Кристијан Ландов
Бизнисменот Јордан Орце Камчев е на слобода. Кривичниот суд му ги споил двете затворски казни, за случаите „Империја“ и „Плацови на Водно“ и му ги
Македонија

„Жената лута“ рече Камчев за Катица Јанева која го праша: Точно ли е дека „Стопанска банка Битола“ е пералница на пари?

Кристијан Ландов
Судијата Андреј Димовски во судницата и посочи на ексспецијалната јавна обвинителка Катица Јанева дека за неа нема материјален доказ дека земала пари од Јордан Камчев
Македонија

Боки 13 го испрашуваше Камчев, бизнисменот тврди дека не разговарал со Заев за „Империја“ туку за рекет од „1ТВ“

Кристијан Ландов
Бизнисменот Јордан Камчев пред Граѓанскиот суд одговараше на прашања од тужениот Бојан Јовановски-Боки 13. Камчев одговараше каде првпат го пријавил „Рекет“ односно барањето пари од
Македонија

Камчев со имот на една фирма во четири градови, гарантира дека нема да бега

Кристијан Ландов
Имот во Скопје, Демир Хисар, Делчево, Битола сопственост на фирмата „Кара ДООЕЛ Скопје“ и готови парични средства на „Орка Холдинг“ се гаранцијата дека бизнисменот Орце
Македонија

Камчев излезе од затворот во Шутка, за Божиќ ќе биде дома откако Нова година ја помина во „Систина“

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев го заврши лекувањето во „Систина“ каде ја дочека Новата година, а за Божиќ ќе биде дома, бидејќи вечерва е ослободен од затворот
Македонија

Камчев излегува од притвор, прифатена гаранцијата од скоро 11 милиони евра

Кристијан Ландов
По неполни десет месеци во притвор, Орце Камчев излегува од затворот „Скопје“ во Шутка, дознава „А1он“. Кривичниот совет на Апелација одлучи да ја прифати гаранцијата
Македонија

Камчев и Мијалков ги гледале доказите за „Империја“, предметот се поблиску до обвинение

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев прават увид во доказите со кои располага Обвинителството за случајот „Империја“, дознава „А1он“. Тие биле спроведени
Македонија

Камчев одбил прегледи на Кардологија, сакал да оди во приватна клиника

Кристијан Ландов
Судот издал решение за бизнисменот Орце Камчев да биде спроведен на кардиолошки испитувања, но тој одбил тие да ги прави на Клиниката за кардиохирургија при
Македонија

Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција

А1он
Бизнисменот Јордан Камчев останува во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако Кривичниот совет во Основниот кривичен суд ја одби понудената гаранција. Како што