imperija

Македонија

Камчев и Мијалков ги гледале доказите за „Империја“, предметот се поблиску до обвинение

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев прават увид во доказите со кои располага Обвинителството за случајот „Империја“, дознава „А1он“. Тие биле спроведени
Македонија

Судски совет не поведе постапка против Добрила Кацарска

А1он
Судскиот совет на Република Северна Македонија, нема да поведе постапка за утврдување на одговорност против судијата Добрила Кацарска, за изјавата дадена од обвинителката (сведок) Лиле
Македонија

Апелација одби да му го врати пасошот на Камчев во замена за гаранција од 3 милиони евра

Кристијан Ландов
Орце Камчев нема да го добие назад пасошот кој му го одзема судот, како мерка на претпазливот за случајот „Империја“. Вака одлучи Апелацискиот суд, кој
Македонија

Судскиот совет ќе проверува дали Кацарска е инволвирана во „Империја“

А1он
Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја“, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. – На 31 јануари
Видео Македонија

ВИДЕО: Камчев понудил над 3 милиони евра за да му го вратат пасошот поради бизнис обврски

А1он
Орце Камчев понудил хипотека на недвижен имот од над 3 милиони евра, за да му се вратат македонскиот и бугарскиот пасош кој судот му ги
Македонија

Обвинителката од згаснатото СЈО Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за „Рекет“

Мери Јордановска
Обвинителката од згаснатото СЈО Лиле Стефанова денеска треба да се појави во Кривичниот суд и да сведочи за случајот „Рекет“. Стефанова е обвинителката од СЈО
Видео Македонија

(ВИДЕО) Камчев: Нема да дозволам моето лице да го гаѓаат накази како Бојан Јовановски и Катица Јанева

Мери Јордановска
Бизнисменот Орце Камчев по денешното сведочење за случајот „Рекет“ откако излезе од судот, уште еднаш потенцираше дека Бојан Јовановски, Катица Јанева, но и обвинителката од
Македонија

Нема времени пасоши за Орце Камчев и Цветан Панделески

Васко Маглешов
Кривичниот суд во Скопје информира дека судијата не ги прифатил барањата за издавање времени пасоши за осомничените во „Империја“, бизнисмени Орце Камчев и Цветан Панделски,
Македонија

Eдна година од апсењето на Камчев во „Империја“, истрагата што го затвори СЈО

Васко Маглешов
На денешен ден точно пред една година, во јавноста одекна информацијата дека по налог на СЈО се уапсени пет лица и извршени 12 претреси во
Македонија

Времениот пасош на Камчев му истекува во ноември

Васко Маглешов
Времениот пасош на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја“ му истекува во ноември. Ова беше соопштено на новинарско прашање на денешниот брифинг со новинарите во