imot

Македонија

Се распродава имотот на Мијалков – јавно наддавање за станови во Охрид, плац на Кожуф, земјиште

А1он
Се продаваат два стана во Охрид, земјиште кај Морани, плац на Кожуф, сите запленети од Сашо Мијалков, во случајот „Империја“. Сега на продажба се огласени
Македонија

Имотот на семејството Рашковски зголемен за над 50 илјади евра откако тој си замина од функцијата генерален секретар на Владата

Мери Јордановска
За над 50 илјади евра е зголемен имотот на семејството на Драги Рашковски, откако тој престана да биде Генерален секретар во Владата и беше назначен
Економија

Регистар на преземен имот: Банките продаваат 165 деловни простории, 91 стан, 134 парцели..

А1он
Податоци за 165 деловни простории, 91 стан, 74 помошни простории, 27 гаражи, 134 парцели (градежно неизградено земјиште, дворни места, земјишта под згради, неизградено земјиште, шуми,
Македонија

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за обвинувањата за имоти што не ги поседувам

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче реагира на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека семејството на неговата сопруга, заедно со сопственикот на „Синерџи“ Горан Филипов се сопственици на
Македонија

ВИДЕО: Антикорупциска ќе го проверува имотот на ексдиректорот на МЕПСО

Кристијан Ландов
Антикорупциската комисија отвори предмет за ексдиректорот на МЕПСО Сашо Василевски и ќе го испитува неговиот имот, откако „А1он“ објави дека тој купил стан од фирма
Македонија

ЛДП: Од каде пари на ВМРО-ДПМНЕ за имот од 374 метри квадратни во Битола?

А1он
ВМРО-ДПМНЕ Битола мораше да бидат транспарентни и искрени пред битолчани и пред нивните гласачи и да кажат колкав е имотот што го купија. Но тие