ldp

Македонија

ЛДП: Главниот град се гуши во смет. Дали Скопје има градоначалник

А1он
Либерално-демократската партија (ЛДП) упатува остра реакција за нехигиената во главниот град, истакнувајќи дека насекаде се забележува отпад, од кој, поради високите температури, се шири неподнослива
Македонија

ЛДП: Во спортот нема национализам и расизам, Даку да се извини за навредите насочени кон Македонците

А1он
Во спортот и во фудбалот секогаш е потребна почит, затоа велиме „Не“ за секој вид дискриминација, напад и расизам“, се вели во реакцијата на Либерално
Македонија

ЛДП: Мерката на Мицкоски за реорганизација на здравството е уште една од нашите „позајмени” програмски определби

А1он
Либерално-демократската партија „ја поздравува“ најавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар во наредната влада, Христијан Мицкоски, да остане на Одлуката за укинување на економските директори
Македонија

ЛДП: Изгласана доверба на претседателката Моника Зајкова и раководството

А1он
Либерално-демократската партија вечерва ја одржа првата седница на Централниот одбор по изборите на која донесе одлука за давање целосна поддршка на претседателката Моника Зајкова и
Македонија

ЛДП: Уставните измени треба да бидат карта за влез во ЕУ, а не за политички пазарења

А1он
Процесот на уставните измени во Македонија е клучен за напредокот на државата во интеграциите со Европската Унија и токму затоа промените кои се неопходни за
Македонија

Билјана Јаневска поднесе оставка од сите функции во ЛДП

А1он
Билјана Јаневска, генерален секретар на Општинската организација на Либерално-демократската партија во Карпош, денеска поднесе оставка од сите партиски функции. Оставката, вели, ја поднесува од лични
Македонија

Зајкова: Нема откажување од иднината! Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности!

Орце Костов
Само ако ги почитуваме либералните вредности на еднаквост, солидарност и почитување на разликите ќе изградиме држава која ќе биде добра за сите. Нашиот план предвидува
Македонија

Форум на жени на ЛДП: Најостро го осудуваме навредливиот коментар упатен кон Силјановска Давкова

А1он
Форумот на жени на Либерално демократската партија (ЛДП) најостро го осуди недоличниот и навредлив коментар што беше упатен од страна на еден од присутните на
Македонија

ЛДП: Недозволиво е вакво апсење на новинарот Салиу

А1он
Ваквото недостоинствено апсење на новинарот Фуркан Салиу е недозволиво во демократска држава, реагираат од Либерално демократската партија. -Ние како Либерал-демократи посочуваме дека новинарот Салиу ниту
Македонија

Мишиќ: Од суштинско значење е потребите на младите да бидат пресликани во новите политики

А1он
Во отворената канцеларија на Либерално-демократската партија денеска се одржа панел-дискусија насловена „Време е за гласна акција! – Младинските политики приоритет во општеството“, на која членовите